logo
 • MUDr. Jitka Mulačová s.r.o.
  Havlíčkova 1732, 2.patro
  Beroun-Město, 266 01 Beroun
 • Telefon +420 734 421 333
  E-mail: info@nadvaha.com
  • 09 DUB 13

  Léčba vitamínem C

  Od května 2015 zavádí naše ordinace  léčebné  podávání vysokých dávek vitaminu C nitrožilní –  infusní cestou.

  Tato léčba má ověřenu  řadu indikací v  prevenci virových a bakteriálních onemocnění , ve zvyšování imunity.  Zlepšuje také výrazným způsobem hojení ran po úrazech a operacích. 

   

  U klientů nad 50 let věku významně posiluje nejen imunitu, ale i celkový fyzický a psychický stav.

   

  Léčba dávkami C vitaminu má naprosté minimum vedlejších nežádoucích účinků. Infusní – nitrožilní – léčbu nelze nahradit podáváním vitaminu C běžnou tabletovou formou, protože vstřebávání vitaminu  touto přirozenou cestou vede pouze k jeho  omezenému využití  a hladina vitaminu v krvi a tím i ve tkáních je nízká a a léčebných hodnot nedosáhne.

  Podávání vysokých dávek C vitaminu se doporučuje ve stressových situacích  fyzického i psychického původu

  Doporučuje  se kuřákům, k částečnému omezení negativního působení kouření (odstranění tzv. volných radikálů z krevního řečiště)

  Prokazatelně pozitivně působí na hladinu krevního cholesterolu, u Crohnovy choroby , u diabetu – cukrovky

  Snižuje lomivost cév, je vysoce účinná u chronické žilní nedostatečnosti – křečové žíly, hemorrhoidy, bércové vředy.

  Snižuje intenzitu bolestí kloubů u arthrotických stavů ( klouby rukou i krční, hrudní i bederní pateře )

  Pozitivně působí na pružnost pokožky – snižuje sklon k tvorbě vrásek

  Snižuje sklon  k alergickým reakcím všeho druhu

  Efekt  léčby je subjektivně velmi zřetelný již po prvním podání. Z preventivního hlediska je nejvhodnější jarní a podzimní podání serie celkem 4-5 infusí ( l x týdně po dobu 1 měsíce). Léčebné dávky jsou stanoveny individuálně, liší se podle onemocnění a aktuálního stavu pacienta. Všechny Vaše dotazy k preventivní léčbě vitaminem C  Vám rádi kdykoliv podrobně vysvětlíme!

  Zásadní informací ale je, že podávání vysokých dávek C vitaminu nitrožilní cestou je onkology doporučeno u  VŠECH   NÁDOROVÝCH   ONEMOCNĚNÍ  a to jak při zahájení léčby, současně s operativní léčbou, chemoterapií a ozařováním , tak i jako prevence recidiv nádorových onemocnění. V této indikaci se používají individualně sestavené modely podávání těchto infusí.

  Neméně zásadní informací je i to, že podávání těchto vysokých  dávek vitaminu C pod odborným dohledem (po vstupním vyšetření) není spojena prakticky se žádným rizikem a snáší se bez jakýchkoliv nežádoucích průvodních příznaků.